Zahájení nové lyžařské sezóny v Kožichovicích

IMG-20240907-WA0050V sobotu 7.9. začal již tradičně dvěma závody XXI. Ročník Lyžařského poháru Vysočiny. V Kožíchovicích, v obci kde se narodil zakladatel alpského lyžování Mathyas Zdarský, se konaly 2 přípravné závody, dopoledne přespolní běh a odpoledne suchý slalom. Z našeho oddílu se závodů zúčastnilo 26 závodníků. V prvním závodě (přespolním běhu), kde byla i silná konkurence atletů, získali 1.místo Marek Doležal v nejmladší kategorii, Bára Mervová v předžácích a Jiří Vaverka ml. v juniorech, 3 místo Viki Dvořáková předžáci a Matias Čuňo ml. Žáci. V odpoledním závodě (suchý slalom) se nám dařilo podstatně více. První místo získali ve svých kategoriích Marek Doležal, Bára Mervová, Petr Voborný a Karin Bradáčová. K těmto zlatým přibylo 6 stříbrných a 2 bronzové. Příjemným zpestřením bylo předávání medailí Radkem Houserem, který je členem reprezentace ve snowboardcrossu a přivezl pás za 3.místo ve Světovém poháru v Kanadě.
Ještě nás čekají 3 přípravné závody: 15.9. Hlinsko, 22.9. Fajtův kopec suchý slalom a 5 .10. přespolní běh. Podrobné výsledky najdete pod článkem.